Cart0Item(s)

Jūsu grozā nav preču.

Product was successfully added to your shopping cart.

Bezmaksas vingrošanas nodarbības māmiņām ar mazuļiem

Rīgas domes Labklājības departamenta īstenotā Eiropas Savienības Sociālā fonda projekta Nr.9.2.4.2./16/I/021 Mēs
par veselīgu Rīgu – daudzveidīgi un pieejami veselības veicināšanas un slimību profilakses
pasākumi ietvaros 2019. gadā Elektrum Olimpiskajā centrā tika nodrošinātas bezmaksas vingrošanas nodarbības jaunajām māmiņām vai tētiem, kuri vēlas būt labā fiziskā formā, taču vienlaikus būt kopā ar mazuli un gūt kopādarbošanās prieku. Kopumā notika 130 nodarbības, un katrā no tām iespēja piedalīties bija 6 māmiņām vai tētiem ar mazuļiem. Saskaņā ar projekta noteikumiem viens vecāks kopā ar mazuli varēja apmeklēt 8 bezmaksas nodarbības 3 mēnešu laikposmā.

Nodarbības ietvēra sabalansētas, vidējas slodzes treniņu visa ķermeņa tonizēšanai, vingrojumus dažādām muskuļu grupām ar mērķi samazināt ķermeņa masu, tonizēt ķermeni un uzlabot sirds veselību. Nodarbības bija piemērotas sievietēm pēcdzemdību periodā, īpašu uzmanību pievēršot muguras un vēdera muskulatūras stiprināšanai. Bērnu labsajūtai dalībnieki tikai aicināti līdzi ņemt mīļmantiņas.

Pēc mazuļa ienākšanas ģimenē jaunajiem vecākiem atrast laiku savas veselības un fiziskās formas uzturēšanai var būt izaicinājums. Nodarbības, kas piemērotas arī mazuļu klātbūtnei, ir risinājums, ko izmantojušas daudzas māmiņas. Kamēr mamma veic vingrinājumus, mazulis rotaļājas līdzās. 

Nodarbības notika pieklusinātas mūzikas pavadībā, kas netraucē arī iemigušu mazuli. Mazāku bērnu ērtībām bija pieejami bērnu sēdeklīši. Lai nodrošinātu individuālu pieeju katram, grupā bija ne vairāk kā seši pieaugušie un seši bērni.

Šādu treniņu apmeklējums sniedz arī socializēšanās iespēju — satikt citus jaunos vecākus, apmainīties ar pieredzi, iziet no ierastās mājas vides. Nodarbību apmeklējumus vienmēr var apvienot ar pastaigu, tādējādi palielinot fiziskās aktivitātes laiku.

Ieskats nodarbības norisē – https://www.youtube.com/watch?v=VlIrETXTpj0

Papildu informācija atrodama arī mājaslapā www.veseligsridzinieks.lv.