Cart0Item(s)

Jūsu grozā nav preču.

Product was successfully added to your shopping cart.

Bezmaksas peldētapmācības nodarbības iesācējiem

Eiropas Savienības Sociālā fonda projekta Nr.9.2.4.2./16/I/021 Mēs par veselīgu Rīgu – daudzveidīgi un pieejami veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi! ietvaros 2019. gadā Elektrum Olimpiskais centrā tika nodrošināts bezmaksas peldētapmācības nodarbību pamatkurss bērniem bez iemaņām peldēšanā vecumā no 10 līdz 14 gadiem. Nodarbības notika 30 grupām, katrā no tā pa 12 bērniem, tādējādi iespēja apmeklēt šā projekta nodarbības bija kopumā 360 bērniem.

Katrai grupai tika nodrošināts 12 nodarbību cikls (6 nedēļu laikposmā), no kurām pirmā nodarbība bija teorētiska, pārējās 11 nodarbības — praktiskas, peldbaseinā mācot bērniem dažādas peldēšanas tehnikas, piemēram, gulēšanu uz ūdens, peldēšanu kraulā uz vēdera / uz muguras u. tml. Teorētiskajā nodarbībā tika pārrunāti ūdens un peldēšanas fizikālie aspekti, teorija par drošu atrašanos pie ūdens (gan peldbaseinā, gan dabā), potenciālie riska faktori pārgalvīgai uzvedībai pie ūdens un citi jautājumi. Nodarbības vadīja sertificēti peldēšanas treneri.  

Peldēšana ir viena no svarīgākajām dzīvību saglabājošām prasmēm, šīs iemaņas kādu dienu var izglābt, tāpēc nodarbībās liela uzmanība tika veltīta bērnu drošībai un izdzīvošanas iemaņām ūdenī.

Piedaloties projektā, tā dalībnieki piekrita, ka nodarbību laikā var tikt uzņemtas fotogrāfijas un video, kas var tikt publicēti mājas lapās www.veseligsridzinieks.lv, www.olimpiskais.lv, kā arī Rīgas domes Labklājības departamenta un SIA Olimpiskais sporta centrs sociālo tīklu kontos.