Jauns Sūknis - 60% ietaupijums

2020. gadā Lielā peldbaseina ūdens cirkulācijas sistēmas audits uzrādīja, ka pieaugusi nominālā jauda cirkulācijas sūkņiem no 18,5KW (2X9,25KW) uz 22,3KW (2x11.15KW). Lai nodrošinātu peldbaseina ūdens kvalitāti, sistēma darbojas 24/7 režīmā kopš 2007. gada. Neko nedarot, patēriņš mēnesī būtu 193MWh, kas šodienas situācijā izmaksātu ļoti dārgi, kā arī mezgls ir morāli novecojis un nav uzticams turpmākajai darbībai.

Izvērtējot “Rimi Olimpiskā centra” Lielā peldbaseina sūkņu noslodzi, kā efektīvākais risinājums tika izvēlēts Herborner Xneo IE5 klases sūknis ar kopējo nominālo jaudu 15KW (2x7,5KW), kas salīdzinājumā ar vecajām iekārtām ir par 35% mazāk, nezaudējot cirkulācijas plūsmas jaudu.

Efektīvākai darbībai sistēma tika papildināta ar frekvenču pārveidotājiem, kā arī pieslēgta pie esošās Vadības un automatizācijas sistēmas, kas ļauj arī attālināti regulēt parametrus atkarībā no peldbaseina noslogojuma un diennakts laika. Jaunievedumi ļauj iestatīt darbības slodzes grafiku, tādējādi jaunā cirkulācijas sūkņu sistēma palīdz samazināt elektroenerģijas patēriņu līdz 79MWh gadā, jeb par aptuveni 60%.

Jaunās paaudzes IE5 klases elektromotori ar precīzi piemeklētiem ūdens sūkņiem un frekvenču pārveidotājiem dienas laikā nodrošina efektīvu ūdens filtrāciju un nakts laikā ļauj ietaupīt papildu resursus samazinot filtrēšanas ātrumu. Svarīgi minēt, ka 2018. gadā nomainītais filtrēšanas elements, kur tiek izmantotas stikla granulas, ļauj vēl efektīvāk filtrēt ūdeni nakts laikā ar samazinātu ūdens plūsmu.

Veicot visus minētos uzlabojumus, efektīvāk izmantojam šobrīd tik dārgos energoresursus. Analizējot līdz šim iegūtos datus, varam secināt, ka gada laikā teorija ir apstiprinājusies praksē un ir sasniegti plānotie rezultāti, jeb 79MWh ietaupījums elektroenerģijas patēriņā, kā rezultātā gada laikā par 10,6t samazināti  CO2 izmeši.